English
به پرتال ملی مدیریت بلایای طبیعی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

آخرین وضعیت زمین لرزه استان فارس

آخرین وضعیت زمین لرزه استان فارس
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از کشته شدن 4 نفر در زمین لرزه امروز استان فارس در منطقه ای بین شهرستان های خُنج و قیر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بهنام سعیدی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: این زمین لرزه به بزرگی 5/1 ریشتر و در ساعت 6:03 صبح بین شهرستان های خنج و قیر به شکل کم عمق روی داد.

وی گفت: این زمین لرزه پیش لرزه نداشته اما در ساعت 7:03 به بزرگی 2/7 ریشتر پس لرزه داشت که در مجموع از آنجا که لرزش در منطقه روستایی بوده باعث تخریب دیوار حیاط، ترک خوردگی دیواره های خشتی و تخریب سایبان برخی منازل شده است .

سعیدی تصریح کرد: بر اثر این زمین لرزه 4 نفر مصدوم که 3 نفر آنها سرپایی مداوا و یک نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: البته در منطقه دیگر در اتاقکی که نگهبانی یکی از باغ ها 5 نفر داخل اتاقک بودندکه معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین وضعیت منطقه زلزله زده افزود: فضای منطقه آرام است و تیم های امدادی همچون هلال احمر، بنیاد مسکن و نیروی انتظامی در آنجا مستقر هستند.

سعیدی خاطر نشان کرد: براثر زمین لرزه برق منطقه قطع شده بود که دستگاه  های مسئول در حال وصل آن هستند و از سوی دیگر تیم های ارزیاب بویژه از بنیاد مسکن در حال ارزیابی وسعت و میزان خسارات به روستاهای منطقه هستند.

وی از مردم ساکن در این مناطق خواست آرامش خود را حفظ کنند و از آنجا که به علت ترک خوردگی دیواره ها احتمال تخریب آن بر اثر پس لرزه وجود دارد از نزدیکی به آن خودداری و نکات ایمنی را رعایت کنند.

۱۷ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پرتال ملی مدیریت بلایای طبیعی می‌باشد.