1399/11/19
مردم از تردد غیر ضروری در جاده های کوهستانی البرز خودداری کنند

مردم از تردد غیر ضروری در جاده های کوهستانی البرز خودداری کنند

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کرد که با توجه به اعلام اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به این استان‌، مردم از سفرهای غیر ضروری در جاده های کوهستانی خودداری کنند.

 

 

 

 

محمد رضا فلاح نژاد  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تحلیل  آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی جدید در منطقه البرز مرکزی می باشد که به موجب آن از روز شنبه تا عصر یکشنبه رگبار ، رعدو برق ، تگرگ، وزش باد و در ارتفاعات استان نیز کولاک ، برف و تگرگ موردانتظار است.

وی اضافه کردکه با توجه به پیش بینی صورت گرفته دستگاه های اجرایی استان البرز نیز با آمادگی کامل برای هرگونه حوادث احتمالی فعال هستند.

فلاح نژاد خاطرنشان کرد : فعالیت این سامانه بارشی مخاطرات  احتمالی مانند سیلابی شدن مسیل های فصلی ، ابگرفتگی معابر شهری ، اختلال در تردد جاده ها به دلیل رگبار باران برف ، لغزندگی و سقوط بهمن و صاعقه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی دور از انتظار نیست .

مدیرکل بحران استانداری البرز بیان داشت:  مسافران از سفرهای غیر ضرور و کوهنوردان با توجه به شرایط جوی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی اجتناب کنند و در صورت ضرورت سفر خودرو را به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی و ارتباطی مناسب حین گذر از جاده های کوهستانی مجهز کنند.

فلاح نژاد تاکید کرد که با توجه به برودت هوا و افزایش مصرف انرژی گرمایشی می طلبد شهروندان در مصرف نهاده های انرژی صرفه جویی های لازم را داشته باشند.


شناسه خبر : 3584
امتیاز شما برای این خبر: