1399/11/27
یکهزار میلیارد ریال اعتبار به مدیریت بحران در گیلان اختصاص یافت

یکهزار میلیارد ریال اعتبار به مدیریت بحران در گیلان اختصاص یافت

 مدیرکل  مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۲۲۰ طرح عمرانی جهت مدیریت بحران و حوادث طبیعی در این استان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا امیر مرادی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرداری آستارا بیان کرد: بیشتر طرح های مدیریت بحران برای اجرا در غرب استان گیلان تصویب شده و فرمانداران، شهرداران و دستگاه های مرتبط، برای مهار و مدیریت بحران های احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

وی بیان کرد: از مجموع اعتبار مصوب در استان، ۷۰ میلیارد ریال برای اجرای ۲۰ طرح مدیریت بحران در حوزه شهرستان آستارا اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: تا پایان فصل زمستان خودروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در آماده باش کامل هستند و تقویت تجهیزات و امکانات مدیریت بحران در شهرستان های استان در دستور کار است.
فرماندار آستارا هم در این جلسه گفت: با افزایش بارش ها آب های سطحی در خیابان ها و معابر شهرهای آستارا و لوندویل جاری می شود و برای هدایت آب ها باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
عباس صابر افزود: خودروهای سنگین راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا برای مدیریت بحران کافی نیست و راهداران ما علاوه بر راه های آستارا، نگهداری ۷۰ درصد راه های اصلی تالش را نیز بر عهده دارند.
وی ادامه داد: با آغاز فصل کشاورزی در تامین آب زراعی با مشکل مواجه خواهیم شد و لایروبی آب بندان ها برای تامین آب کشاوزی و اختصاص اعتبار برای تکمیل سد لاستیکی آستارا ضروری است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و با هزار و ۲۰۰ میلیمتر بارش در سال، جزو پربارش ترین مناطق ایران است.       


شناسه خبر : 3597
امتیاز شما برای این خبر: