1399/11/29
خسارت 50 میلیاردی زلزله 5/5 ریشتری غرب هرمزگان/ سرمازدگی 240 میلیارد تومان به محصولات کشاورزی استان خسارت وارد کرد

خسارت 50 میلیاردی زلزله 5/5 ریشتری غرب هرمزگان/ سرمازدگی 240 میلیارد تومان به محصولات کشاورزی استان خسارت وارد کرد

استاندار هرمزگان از ارائه گزارش میزان خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی و زلزله اخیر غرب هرمزگان جهت تصویب اعتبارات جبران خسارت به سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه اعتبارات بخشی از مصوبات سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرستان‌های جاسک و بشاگرد در شرق هرمزگان تخصیص و ابلاغ شد، عنوان کرد: برای اجرای دیگر مصوبات این سفر از جمله تفاهم‌نامه احداث سه هزار واحد مسکونی برای اقشار محروم در روستاهای هرمزگان، پیگیری‌ها در حال انجام است تا این واحدها تا خرداد ماه سال آینده ساخته شود.
 
وی ادامه داد: در این راستا کمیته‌ای تشکیل خواهد شد و طبق سهمیه روستاهای هر شهرستان، سریعاً زمین مورد نیاز تأمین و مجری ساخت مشخص می‌شود.
 
استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به خسارت‌های ناشی از سیل سال گذشته در هرمزگان، افزود: سیل سال گذشته خسارت‌هایی را به زیرساخت‌ها در شرق و غرب استان از جمله به جاده‌های اصلی، شبکه آب و برق و منازل مردم وارد کرد که مقرر شد برای جبران این خسارت ها، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به استان کمک شود که پیگیر تخصیص آن هستیم.
 
همتی با اشاره به خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی در هرمزگان، تصریح کرد: میزان این خسارت‌ها طبق ارزیابی صورت گرفته در استان، ۲۴۰ میلیارد تومان بود که به سازمان مدیریت بحران کشور گزارش شد تا تخصیص اعتبارات برای جبران آن در هیأت دولت تصویب و ابلاغ شود.
 
وی خواستار ترویج و توسعه فرهنگ بیمه در استان شد و بیان داشت: فعالان در مشاغل مختلف از جمله کشاورزان می‌توانند با بیمه مزرعه و گلخانه خود در صورت بروز هر نوع خسارت، سریعاً مبلغ خسارت را از سوی بیمه دریافت کنند و در این صورت دغدغه‌های آنان نیز کاهش خواهد یافت و همه باید تلاش کنیم که فرهنگ بیمه در استان ارتقاء یابد.
 
استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به برآورد خسارت زلزله پنج و نیم ریشتری اخیر در غرب هرمزگان، خاطرنشان کرد: گزارش خسارت این زلزله که بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان بود، به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه شد تا کمک‌های لازم برای جبران این خسارت، تصویب و به استان پرداخت شود.
 
همتی همچنین از تصویب اجرای سه پروژه گردشگری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جزیره هرمز در این نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خبر داد.
 
وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای در شهرستان بشاگرد و منطقه کوشا احمدی در شهرستان حاجی‌آباد نیز به تصویب رسید.


شناسه خبر : 3599
امتیاز شما برای این خبر: