1399/11/29
پیش بینی کولاک متناوب، ریزش سنگ و بهمن در ارتفاعات البرز

پیش بینی کولاک متناوب، ریزش سنگ و بهمن در ارتفاعات البرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز نسبت به تردد در جاده های کوهستانی هشدار داد و گفت: کولاک و برف متناوب در ارتفاعات البرز پیش بینی شده است و تمام دستگاه های اجرایی و خدمات رسان به حالت آماده باش در آمده اند.

 

    

محمد رضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی و برودت هوا شاهد سامانه قوی سردبارسی در منطقه البرزی خواهیم بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به اینکه عصر جمعه با بارش برف و کولاک مواجه می شویم، اظهار کرد: کولاک متناوب و وزش باد در ارتفاعات البرز از جمله آسارا، طالقان و دیزین انتظار می رود.
این مقام مسؤول ضمن هشدار نسبت به تردد در ارتفاعات البرز، یادآور شد: دستگاه های اجرایی استان به حالت آماده باش هستند و برای مواجه با حوادث احتمالی آمادگی کافی را دارند.
فلاح نژاد بیان کرد: کاهش محسوس دما بین هفت تا ۱۲ درجه سانتیگراد نسبت به روزهای قبل پیش بینی شده است و مخاطرات  احتمالی مانند کاهش میدان دید، رخداد پی درپی سقوط بهمن، ریزش سنگ، یخبندان و لغزندگی سطح جاده دور از انتظار نیست.
وی در پایان ضمن تأکید بر اینکه شهروندان از مسافرت غیرضروری بپرهیزند، اضافه کرد: کوهنوردان از صعود به قله کوه در این ایام بپرهیزند، همچنین مسافران در صورت ضرورت از تجهیزات کافی برخوردار باشند.


شناسه خبر : 3600
امتیاز شما برای این خبر: