1399/11/29
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان: مردم ازسفر به ارتفاعات ومناطق درگیر بارش در خوزستان پرهیز کنند

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان: مردم ازسفر به ارتفاعات ومناطق درگیر بارش در خوزستان پرهیز کنند

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از مردم استان خواست به دلیل شرایط نامساعد جوی از سفر به ارتفاعات و مناطق درگیر با بارش پرهیز کنند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، امید بن عباس عصر سه‌شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در استانداری خوزستان گفت: این نشست به دستور استاندار در پی هشدارهای مدیریت بحران پیرامون فعالیت سامانه بارشی در شمال و شمال شرق خوزستان برگزار شد.

بن‌عباس با اشاره به بررسی گزارش، اقدامات و تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی و داشتن آمادگی لازم در این زمینه بیان کرد: از مردم استان می‌خواهیم آخر هفته از سفر به ارتفاعات و مناطق برف گیر و همچنین نقاطی که درگیر بارندگی است به طور جد خودداری کنند.

وی افزود: فرمانداری‌ها و راهداری‌ها مسیرهایی که احتمال مسدود شدن به خاطر بارش باران را دارند پیش از گرفتار شدن مردم مسدود، و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند. همچنین اداره کل امور عشایر با همکاری فرمانداری‌ها از اسکان عشایر در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: آخر هفته جاری وزش باد شدید را در مناطق جنوبی خوزستان تجربه خواهیم کرد که سرعت آن تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز پیش بینی شده است از این رو احتمال وقوع گرد و غبار وجود دارد و می‌تواند منجر به کاهش دید افقی شود لذا از رانندگانی که در این مسیرها تردد دارند می‌خواهیم با دقت بیشتری در آن ساعات تردد کنند و پلیس راه و راهداری تذکر و هشدار لازم را به رانندگان صادر کنند.


شناسه خبر : 3601
امتیاز شما برای این خبر: