1399/12/09
۵۳ میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

۵۳ میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت

اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اختصاص ۵۳ میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان اعتبار برای بازسازی مناطق خسارت‌دیده از زلزله ۲۹ بهمن در شهرستان سمیرم خبر داد.

منصور شیشه‌فروش، امروز (شنبه- ۹ اسفند) در سفر به شهرستان سمیرم، اظهار کرد: بر اساس مصوبه سوم اسفند هیات وزیران برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده از زلزله در منطقه پادنا و پادنای علیا شهرستان سمیرم، ۳۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره بانکی تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک‌های بلاعوض و پنج میلیارد تومان نیز برای بازسازی تأسیسات زیربنایی منطقه اختصاص یافت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: این اعتبارات با تشکیل پرونده ساخت و ساز برای هر واحد آسیب دیده توسط بنیاد مسکن و از طریق شبکه بانکی اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، وی گفت: برای بازسازی هر واحد مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی تا سقف ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و برای احداث هر واحد شهری ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و برای هر واحد روستایی ۸۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

شیشه‌فروش افزود: برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تجاری ناشی از زلزله به هر واحد مسکونی ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت.

وی یادآور شد: بر اثر وقوع زلزله ۲۹ اسفند در بخش پادنا و پادنای علیای سمیرم به ۵۷۲ واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد شد که از این تعداد ۴۱۸ واحد مسکونی در روستاها و ۱۵۴ واحد در سه شهر این منطقه قرار دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: در این رابطه به‌منظور هماهنگی در اجرای به‌موقع بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده، ستاد بازسازی در بنیاد مسکن سمیرم و ستاد فرعی در بخش پادنا تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: برای انجام مراحل اسکان موقت بازسازی، تشکیل پرونده اعطای تسهیلات، صدور پروانه، آواربرداری و شروع بازسازی‌ها با همکاری مالکان، بانک‌ها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.

مدرسه خیرساز روستای ده بزرگ سمیرم افتتاح شد

همچنین یک واحد آموزشی خیر ساز در روستای ده‌بزرگ بخش پادنای سمیرم امروز با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد.

این مدرسه ۲ کلاسه با مساحت ۸۰۰ و  زیربنای ۱۰۰ متر مربع احداث و حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

این مدرسه به نام زنده‌یاد "آریان حسین اخگر" و با نظارت اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان بنا شده است.

مدارس خیرساز روستایی و عشایری دیگری نیز در بخش پادنا و روستاهای خاکدانه،  دیلی و مورک ساخته شده است که به زودی افتتاح می‌شوند.

قرار است سالن چندمنظوره «فرهنگ» متعلق به اداره آموزش و پرورش و فرهنگیان شهرستان سمیرم نیز عصر امروز و بعد از بازدیدهای استاندار اصفهان از مناطق و روستاهای زلزله زده بخش پادنای بزرگ این شهر افتتاح شود.


شناسه خبر : 3612
امتیاز شما برای این خبر: