1400/01/18
نجار در نشست مشترک مدیران ستادی و استانی با معاون اول رییس جمهور مطرح کرد:
پیش بینی و پیشگیری اساس کار در مدیریت بحران/ ضرورت تجهیز و نوسازی دستگاه های دخیل/ پیگیری تخصیص اعتبارات و نظارت در نحوه هزینه کرد دستگاه ها

نجار در نشست مشترک مدیران ستادی و استانی با معاون اول رییس جمهور مطرح کرد: پیش بینی و پیشگیری اساس کار در مدیریت بحران/ ضرورت تجهیز و نوسازی دستگاه های دخیل/ پیگیری تخصیص اعتبارات و نظارت در نحوه هزینه کرد دستگاه ها

عصر دیروز سه شنبه جلسه دیدار مدیران کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور با معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور ، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در نشست مشترک مدیران ستادی و استانی با دکتر اسحاق جهانگیری ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ادارات کل مدیریت بحران در حوادث و بلایای طبیعی طی سال های اخیر گفت: سختی کار نیروهای این سازمان بسیار زیاد است اما با اتکا به تجربیات و از طریق هماهنگی میان دستگاه ها اقدامات خوبی در سال های اخیر صورت گرفته و از وقوع فاجعه انسانی در حوادث جلوگیری شده است.
نجار با اشاره به اینکه اساس کار در مدیریت بحران پیش بینی و پیشگیری است، گفت: در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت بحران نیز به بحث پیش بینی و پیشگیری تاکید شده است، بخشی از پیش بینی و پیشگیری در اختیار دولت قرار داشته و بخشی در حیطه وظایف مردم است؛ به عنوان مثال درخرید یک باب خانه باید بیش از توجه به نما و زیبایی ظاهری به استحکام و کیفیت خانه توجه کرد.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: درحال حاضر برای پیش بینی و پیشگیری ازحوادث علم و دانش کافی در کشور وجود دارد لیکن به جدیت این بحث توسط مسئولان درنهادها و دستگاه های ذی ربط و مردم دنبال نمی شود.
نجار با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی دستگاه ها از جمله سازمان هواشناسی، مراکز پیش نشانگرو ژئوفیزیک درمدیریت بحران نیزاز اهمیت بسزایی برخورداراست، گفت: باید با تلفیق علم و نوسازی تجهیزات امدادی از میزان حوادث کاسته شود.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در حوادث اخیر همواره دولت تا ازسرگیری زندگی عادی مردم، در کنار آنان بوده و از هیچ کمکی برای جبران خسارات مضایقه نخواهد کرد.
نجار با اشاره به اینکه دانش و تجربیات سال های طولانی در پیشگیری و مقابله با حوادث در قالب سازمان مدیریت بحران کشور، متبلور شده است اظهار داشت: خوشبختانه با تصویب و ابلاغ قانون مدیریت بحران کشور امکان برنامه ریزی، پیشگیری و مدیریت حوادث بیش از پیش مهیا شده است.
در این نشست مدیران مدیریت بحران استان های همدان، قم، تهران، آذربایجان شرقی و کرمانشاه گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند و به تشریح پیشنهادات، نیازها و مطالبات پرداختند.
 

شناسه خبر : 3668
امتیاز شما برای این خبر: