1400/06/11
با توجه به اهمیت وظایف؛ سازمان مدیریت بحران اولین مقصد بازدید وزیر کشور

با توجه به اهمیت وظایف؛ سازمان مدیریت بحران اولین مقصد بازدید وزیر کشور

امروز پنجشنبه 11 شهریور وزیر کشور از سازمان مدیریت بحران کشور بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، در این بازدید دکتر احمد وحیدی وزیرکشور در جریان آخرین فعالیت های مجموعه مدیریت بحران کشور قرار گرفت.
 وزیر کشور  بر ارتقاء هماهنگی ها در صحنه حوادث، تهیه طرح خطر پذیری مکان های پر خطر، اندیشیدن تمهیدات لازم قبل از وقوع حوادث طبیعی و همچنین برگزاری رزمایش آمادگی تاکید کرد و گفت: تلفیق مدیریت دانش و تجربه در مدیریت حوادث طبیعی بسیار موثر است.
استفاده از فناوری های نوین، توسعه ناوگان هوایی جهت آتش نشانی و اورژانس هوایی، پیش بینی و پایش مناطق مستعد خطر از دیگر تأکیدات آقای وحیدی بود.
مقام عالی وزارت کشور اظهار داشت: با تخصیص اعتبارات، زمان بندی و فاز بندی تکمیل ساختمان در دست احداث مرکز مدیریت و فرماندهی مدیریت بحران کشور با جدیت پیگیری شود.
در ادامه این نشست اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اينكه وزارت كشور مجري سياست هاي عمومي دولت در زمينه مسائل داخلي است اظهار داشت: با توجه به اينكه ايران يكي از حادثه خيز ترين كشورهاي جهان محسوب مي شود، مديريت بحران كشور به عنوان يك بحث اساسي و مهم در سياست هاي دولت سیزدهم قرار گیرد.
دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور برگزاری منظم شورای عالی و ستاد ملی پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران را در ایجاد هماهنگی میان دستگاههای دخیل در مدیریت بحران و اجرای قانون مدیریت بحران موثر دانست و از وزیر کشور درخواست نمود این مهم در برنامه و اولویت های وزیر کشور باشد.

شناسه خبر : 3851
امتیاز شما برای این خبر: