• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1397/7/30 دوشنبهنجار خبر داد:
وزیر کشور دستورالعمل اجرائي مديريت بحران استان‌هاي معين كلان‌شهر تهران ابلاغ کرد
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: دستورالعمل اجرائي مديريت بحران استان‌هاي معين،‌ پيشتاز و جانشين در كلان‌شهر تهران به دستگاه های متولی ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این باره اظهار داشت:این دستورالعمل پس از تصویب نهایی در جلسه 8 مهرماه شوراي هماهنگي مديريت بحران كشور توسط وزیر کشور و قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور به اعضای شورای عالی مدیریت بحران کشور ابلاغ شد.
  رئیس شوراي هماهنگي مديريت بحران كشور تصریح کرد: به استناد ماده (6) قانون تشكيل سازمان مديريت بحران كشور مبني بر برنامه‌ريزي جهت بهره‌مندي بهينه از توانمندي‌هاي ملي،‌ منطقه‌اي و محلي در مواجهه با حوادث طبيعي و سوانح و با توجه به خطرپذيري بالاي كلان‌شهر تهران در برابر زلزله و اهميت استراتژيك اين شهر به عنوان پايتخت جمهوري اسلامي ايران "  پس بحث و جلسات متعدد این دستورالعمل نهایی و ابلاغ گردید.
وی با اشاره به مفاد دستورالعمل مدیریت بحران استان های معین، خاطر نشان کرد: در دستورالعمل مذکور به نقش و وظایف دقیق، نحوه فراخوان، شیوه اعزام، استقرارو اقدامات استان های معین، پیشتاز وجانشین در کلان شهر تهران، در جریان وقوع حوادث محلی و ملی پرداخته شده است.
معاون وزیر کشور  با اشاره به اهداف دستورالعمل مذکور گفت: هم افزایی هرچه بیشتر استان های معین جهت امدادرسانی در زمان طلایی و ساعات اولیه وقوع حوادث، به حداقل رساندن زمان اعزام و حضور به موقع استان های معین در محل های ماموریت تعیین شده، ارزیابی کاستی های موجود و انجام اقدامات عاجل در خصوص رفع آن، برنامه ریزی و گسیل نیروها و امکانات از منابع استانی براساس نیازهای مناطق آسیب دیده، و نیز استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های کشور در مدیریت بحران از جمله اهداف این دستورالعمل  است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور  افزود: با توجه به سطح بالای اهمیت این موضوع انتظار می رود دستگاه های مرتبط نسبت به اجراي دقيق مفاد دستورالعمل مزبور اهتمام ویژه نموده و هر 3 ماه يك‌بار گزارش عملكرد آن استان و یا دستگاه تهيه و به سازمان مديريت بحران كشور ارائه گردد.
عكس هاي مرتبط :

^