• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1397/9/5 دوشنبه
رئیس جمهور خواستار رسیدگی فوری به وضعیت زلزله زدگان شد
دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در تماس تلفنی با استاندار کرمانشاه بر رسیدگی فوری به وضعیت زلزله زدگان استان کرمانشاه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور به نقل از ایرنا؛ تماس تلفنی دکتر روحانی با هوشنگ بازوند در جریان برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه در فرمانداری قصرشیرین قرار گرفت.
رئیس جمهوری در این تماس تلفنی بر رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان تاکید کرد و خواستار پیگیری بحث اسکان موقت و رفع مشکلات مردم این مناطق شد.
دکتر روحانی از صبر و شکیبایی مردم حادثه دیده تقدیر کرد و گفت که مسئولان پیگیر حل مشکلات سریع زلزله زدگان هستند.
استاندار کرمانشاه نیز در این گفت و گو آخرین آمار مصدومان را با توجه به وسعت و قدرت این زمین لرزه 729 تن اعلام کرد که 700 تن به صوت سرپایی مداوا شدند و 18 نفر نیز اکنون در بیمارستان ها بستری می باشند.
به گفته بازوند، 13 اکیپ در مناطق زلزله زده اکنون مشغول ارزیابی میزان خسارات وارده هستند.
وی با بیان اینکه در این حادثه فوتی نداشتیم، گفت: شب گذشته زلزله زدگان در برخی روستاها و شهرها در چادرهای شخصی و مسافرتی و خودروها به سر بردند.
او گفت: امروز در ستاد بحران استان بحث اسکان موقت زلزله زدگان با توزیع چادر در بین آنها رفع می شود.
استاندار کرمانشاه همچنین در ادامه این تماس تلفنی گفت: در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تصمیم گیری شد که یک بسته مواد غذایی 72 ساعته در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد.
بازوند افزود: تمام برق مناطق زلزله زده اکنون وصل است و آب و گاز نیز مشکلی ندارند.
او تصریح کرد که 31 روستای مناطق زلزله دارای کدورت آب است که تعدادی تانکرهای آبرسانی برای تامین آب این مناطق به منطقه اعزام شده اند.
ساعت 20 و هفت دقیقه یکشنبه شب زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.
 

عكس هاي مرتبط :

^