• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

اخبار برگزیده

1397/12/22 چهارشنبهنجار در جلسۀ شورای هماهنگی مدیریت بحران قزوین تاکید کرد:
بیمه راه‌‌حل‌ اصلی برای کاهش خسارات وارد شده بر دولت و مردم است
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: خوشبختانه امروزه راه حل‌هایی برای کاهش فشار خسارات وارد شده بر دولت و مردم در دوره‌های مختلف بازیابی وجود دارد و بیمه یکی از راه‌‌حل‌های اصلی جبران خسارت می‌باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور پیش از ظهر امروز در جلسۀ شورای هماهنگی مدیریت بحران که در سالن جلسات استانداری برگزارشد، اظهار داشت: مدیریت بحران یعنی وقتی یک حادثه جامعه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد تا بازگشت نسبی جامعه به حالت عادی مدیریت بحران وارد عمل شود.
وی افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی برحسب نیاز در مواقع بحرانی مسئولیت و ماموریت دارند؛ به طوری که در زلزله کرمانشاه به بیش از ۱۲۰ اکیپ در ۳۰ استان ماموریت داده شد تا با تجهیزات و امکانات حضور داشته باشند و ظرف ۴۸ساعت ۸۰درصد مشکل برق حل شد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این قابل قبول نیست که قانون جدید مدیریت بحران تا ۴۵ماه معطل بماند چراکه ما حوادث مختلفی در کشور داریم که باید این قانون هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.
نجار اضافه کرد: قانون نسبتا جامعی تدوین شده و ساز و کار مشخصی دارد و طبق این قانون هر مسئولی اگر حرف فرمانده مدیریت بحران را گوش ندهد تخلف محسوب شده و به دادگاه ارجاع می‌شود و بخش خصوصی هم باید همکاری لازم را داشته باشد.
معاون وزیر کشور ابراز کرد: در حوادث همه مسئول هستند و تمام تجهیزات و امکانات در اختیار مدیریت بحران قرار دارد؛ اساس کار پیشگیری است و بسیاری از پیشگیری‌ها هزینه ندارد برای نمونه باید نظارت و رعایت اصول فنی در ساختمان سازی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
این مقام مسئول بیان کرد: ما باید باور کنیم بحران و حادثه خبر نمی‌کند و مدیران استان‌ها باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی داشته باشند که هیچ گاه در شرایط بحرانی و حادثه نیز مسائل و بار مشکلات را به سطح ملی منتقل نکنند.
وی با بیان اینکه مدیریت بحران یک ستاد است، ابراز کرد: ما باید نظارت دائم داشته باشیم و در بحث اعتبارات هم گله داریم چراکه فرایند این مسئله حتی از یک کار عادی هم پیچیده‌تر است.
نجار با اشاره به اینکه برحسب میزان اعتباراتی که داریم بر روی مسئله فرونشست کار می‌کنیم، بیان کرد: تمامی مراکز تولیدی و صنعتی به لحاظ اینکه فعالیت و تولید دارند باید بیمه داشته باشند.
معاون وزیر کشور ادامه داد: در پی زلزله کرمانشاه ۲۵هزار واحد مسکن روستایی و ۶ هزار واحد مسکن شهری بازسازی و ساخته شد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: ۷سال قبل لایحه بیمه همگانی در مجلس مطرح شد و سال گذشته مجدد به مجلس آمد و به علت اجباری بودن ۳بار به کمیسیون برگشت داده شد  و در نهایت یک سال است که بین مجلس و شورای نگهبان بلاتکلیف مانده تا به تصویب نهایی برسد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش‌ها را با مناسب‌ترین کیفیت داریم و برای این مسئله نیز دو واحد درس دانشگاهی و کتب مدارس را ارئه کردیم و همچنین آموزش مردمی را در دستور کار داریم که اجرا می‌شود.
نجار در پایان تاکید کرد: با توجه به ادامه بارش‌ها و پیش رو بودن تعطیلات نیز لای روبی و رسیدگی به پل‌ها و رودخانه‌ها به طور ویژه در استان انجام شود.
 
عكس هاي مرتبط :

^